Biz...
Abaküs
Program
Metodoloji
SSS

 

Ana Sayfa | Bayilik | Eğitmenlik | İletişim

 

 

 

6. SINIF İLE 8. SINIF ARASINDAKİ ÇOCUKLAR için Eğitim Programı...

 

Haftada 1 gün 2 saatlik çalışmalar ile gerçekleştirilen dersler sonucunda çocuklar yukarıdaki tablo doğrultusunda Abaküs Mental Aritmetik eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

 

Yukarıdaki tablo doğrultusunda çocuklar; bu eğitim ile aldıkları bilgileri okulda öğrendikleri bilgiler ile birleştirerek abaküsün beynimizin sağ ve sol lob üzerindeki etkilerini kısa sürede içselleştirerek, hem öğrenme hem de eğlenerek pekiştirme sürecine başlamaktadırlar.

 

Okul dönemi çocuklar için başlangıç seviyesinde KG2 noktasından itibaren sürekli KONTROL ve GÖZLEMLER (KG) ile öğrencinin bulunduğu düzey belirlenerek eğitim sürecine devam edilir.

 

Eğitimin başlaması ile birlikte bütün öğrencilere 3 ay içerisinde “TEMEL(Basic)” Abaküs Mental Aritmetik Eğitim bilgisi verilmiş olur. Bu noktadan sonra çocuklar gösterdikleri çaba ve performansa bağlı olarak çok daha hızlı gelişme göstermektedirler.

 

ARGES MENTAL ARİTMETİK eğitim sisteminde ailenin yeri büyük önem taşımaktadır. Ailenin çocuklarına karşı ilgi ve yaklaşımları ile iletişimleri eğitimin başarısını arttırmaktadır/pekiştirmektedir.

 

Okul Öncesi...
1. - 5. Sınıflar...
6. - 8. Sınıflar...
Beyin Gelişimi...
Metodoloji...
Kazandırdıkları...
Düşünceler...
Videolar...
Öğretmenler...
Materyaller...
İletişim...

 

© 2011 ARGES Mental Aritmetik. Bütün hakları saklıdır.