Biz...
Abaküs
Program
Metodoloji
SSS

 

Ana Sayfa | Bayilik | Eğitmenlik | İletişim

 

 

 

EBEVEYNLERİN GÖRÜŞLERİ ve

ÖĞRENCİLERİN KENDİLERİNDE GÖZLEMLEDİKLERİ GELİŞİMLER...

 

 

Benim kızlarım Deniz ve Zeynep 7 yaşındalar. Bu yaz tatilinde başladığımız mental aritmetik derslerine severek devam ediyorlar. Benim gözlemlerime göre, çocuklarımın konsantrasyonları değişti. Okuma ve kavrama hızları arttı. Bu durum okul derslerini de olumlu olarak etkiledi.

Ayşegül Aygün Coşkun / Ekim 2011

 

 

Kızım Eylül yaklaşık bir yıldır ARGES Mental Aritmetik kursuna gidiyor. Derslerden çok keyif aldığını görüyorum, bu güne kadar hiç gitmemezlik etmedi sürekli pazar günleri büyük bir istek ile gidiyor. Mental aritmetiğin bize neler kattığını düşündüğümde ise özgüvenin daha da geliştiğini görüyorum. Yaşına göre hızlı ve doğru hesap yaptığı gözlemliyorum. Okuldaki derslerimizde öğretmenlerimiz memnun. Sınav sonuçlarına ise gayet iyi.

Sibel Güler / Ekim 2011

 

 

Bir yıl önce, yani mental aritmetiğe başlamadan önce, dersleri zor anlıyordum. Özellikle sosyal, Türkçe gibi sözel derslerde hiç konsantre olamıyordum. Ama yaz tatilinde başladığım mental aritmetik sayesinde, bu sene dersler daha zor olmasına rağmen derslere konsantre olup anlayabiliyorum. Hatta yanında başka işlerle uğraşmama rağmen yine de hocayı anlayabiliyorum.

Mesela geçen yıl bir türlü kendimi veremediğim sosyal dersinde, bu sene kitap okurken aynı zamanda hocayı dinleyebiliyorum. Hem okuduğumu hem de hocanın dediklerini anlayabiliyorum.

Bu dersin gördüğüm en büyük faydalarından biri de, işlemleri daha hoca söylerken zihinden yapabilmem ve sınıfta ilk bitirenlerden biri olmam.

Son olarak, herhangi bir şey düşünürken aynı anda tamamen bağımsız bir başka şey düşünebiliyorum. Örnek olarak; aklımdan deniz kıyısında bir yazlık oluşturmaya çalışırken aynı anda zihinden işlemler yapabiliyorum.

Murat Batu Tunca / 12Yaş, Tevfik Fikret Koleji / Ekim 2011

 

 

Kızımız Tuana 9 yaşında 3.sınıf öğrencisidir. Yaklaşık 5 buçuk aydır mental aritmetik eğitimi alıyor. Bu eğitimi almaya başlaması ile birlikte özellikle matematik dersi başta olmak üzere diğer derslerinde de ilerleme kaydetmiştir. Sınıf ortamında sorulan sorularda arkadaşlarından daha hızlı ve seri  bir şekilde soruları cevaplandırmaktadır. Yine onlardan farklı olarak ''Elde var' 'kavramını hiç kullanmaktadır. Bu durum Ona yaşıtlarından ve çoğu zamanda yetişkinlerden daha hızlı işlem yapma yeteneği  kazandırmıştır. Bu ilerleme sınıf öğretmeninin de dikkatini çekmiştir.

Tuana verilen eğitimi seviyor. Öğretmenlerimizin çok güler yüzlü ve anlayışlı olmaları sebebi ile Pazar günlerini iple çekiyor. Diğer eğitim yöntemlerinden farklı olduğu için (okul, dershane vb.) burayı bir zorunluluk olarak görmemektedir. Aynı zamanda eğitim aldığı ortamdan keyif almaktadır. Biz veliler çocuğumuza bu faydalı eğitim olanağını sağladığınız için sizlere (ARGES Mental Aritmetik) teşekkür ediyoruz. Saygılarımla

Seyhan Istiraç /Ekim 2011

 

 

Kuzenim için geldiğim Arges Mental Aritmetik Merkezinde “Sen de öğrenmek ister misin?” diye sorduklarında “bilmem ki” sözümle  başladığım Mental Aritmetik eğitimini her hafta sonunu iple çeker hale geldim. 6 aydır devam ettiğim eğitimde bende inanılmaz değişimler olmaya başladı. Derslerde özgüvenim arttı. Dersleri derste öğrenmeye başladım.   Sınavlar mı? Onlar da çok iyi teşekkürler Tural Öğretmenim.

Nazlısu Özdemir / 12Yaş,  Büyükhanlı Kardeşler I.Ö.O. /Ekim 2011

 

 

6 yaşında, ana sınıfı öğrencisi kızım Müge, 2 aydır mental aritmetik dersi almaktadır. Bir ay kadar önce öğretmeninden, zihinsel gelişimi için bir kursa gönderdiğimizi bildirerek, kızımızı izlemesini rica etmiştik. Öğretmeninin bize dönüşü gerçekten heyecan doluydu. Kızımın, resimlerinde yaşının üzerinde detaylar çizmeye başladığını, derste daha uzun süre dikkatini toplayabildiğini söylüyordu. Bizi de çok heyecanlandıran ve sevindiren bu gelişmenin, aldığı mental aritmetik dersinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Teşekkürler ARGES

Hatice Taçyıldız / Kasım 2011

 

 

İkizlerimi ARGES’e getirdiğimde Yiğit’te olumlu anlamda gelişim ve değişim olacağına inanarak geldim.  Ancak Burcu’da ne tür gelişim veya değişim olacağı hakkında endişelerim vardı.  Kızım Burcu mental aritmetik kursunda ikinci dönem derslerine devam ediyor. Okula da bir dönem önce başlamıştı.  Aslında daha küçük yaşlardan beri bildiğimiz ezberleme sorunu vardı. İkizi kadar geniş kelime hazinesi olmadığından da kendini ifade etmekte zorluğu vardı.  Ancak matematiğinin iyi olduğunu ve kolay kavradığının da ayrıca farkındaydım.  Yönleri (aşağı - yukarı), dün - yarın, ön - arka gibi kavramları anlamını bildiği halde ters söylüyordu.  Okuma yazma öğrenirken çok zorlandı ve özellikle noktalı harfleri (ç, ş, ö, ü gibi) noktasız olanları ile ayıramıyor aklında tutamıyordu. Son zamanlarda özellikle son bir aydır okuması hızlandı ve kelime hazinesi genişledi. Artık kendini daha kolay ifade edebiliyor.  Önceden bir cümleyi bile tekrarlayamazken şimdi dört kıtalı bir şiiri ezberledi. Daha kolay ve düzgün yazıyor. Okuldaki başarısı da olumlu yönde düzeldi. Daha kendine güvenli ve daha çok konuşur oldu. Aynı zamanda evde artık Yiğit ile tatlı bir rekabet başladı.  Gösterdiğiniz ilgi ve sabır için teşekkür ederim.

Tülay Üstün / Ekim 2011

 

 

İlkokul 2. Sınıfa devam eden ikiz kızlarımız var. 6 aydır Mental Aritmetik derslerine devam ediyorlar. Özellikle 3. aydan sonra gelişimi fark ettik. Problem çözümlerinde serileştiler, akıldan hesapları daha hızlı yapabiliyorlar, algılamaları daha da gelişti. Mental Aritmetiğin kızlarımızın zihinsel gelişiminde oldukça faydalı olduğuna inanıyoruz.

Yeşim - Serdar KESIMOGLU / Ekim 2011

 

 

Merhabalar,

Ece son aylarda okul sınavlarındaki basit hata sayısını azalttı hatta hiç olmuyor artık ve bu kursu çok seviyor. Teşekkürler...

Sinem Altay Dikbıyık / Mayıs 2012

 

 

Ben Görkem ARAS'ın velisiyim, Görkem'in okul öğretmeni olumlu yada olumsuz herhangi bir görüş bildirmedi, ancak ben ders çalıştırırken görkemin işlemleri daha hızlı ve yanlışsız bir şekilde yaptığını gözlemledim. Okuldaki matematik sınavlarında da (klasik yapılan) işlem sorularının hiçbirinde yanlış yapmadığını gördüm (öğretmende aynı görüşte). Oğlum kurs dışında hafta içi daha düzenli tekrar yapmış olsaydı çok daha iyi sonuçlar alırdık diye düşünüyorum. Teşekkürler. 

Sema ARAS / Mayıs 2012

 


2002 yılı doğumlu oğlum bu yıl 4. sınıfa giderken yılbaşında mental aritmetik derslerine başladı. Pek çok faydası olduğunu bildiğimiz bu derslerden, bizim için asıl önemli olan sınavlarda "dikkatsizlik" sonucu yapılan hataların daha aza indirilmesiydi. Dikkatini toplama yönünde önemli başarılar kaydettiğimizi düşünüyorum. Oğlum konsantrasyonunun arttığını söylüyor ve önümüzdeki 2. yıla devam etme konusunda çok istekli. 2006 doğumlu kardeşi de önümüzdeki yıl aynı kursa başlamak için şimdiden çok sabırsızlanıyor.  

Gökçen KILIÇ / Mayıs 2012

 

 

8 yaşındaki oğullarım Deniz ve Demir 1 sene ARGES Mental Aritmetik kursuna devam ettiler. Matematik becerileri iyiydi ancak bu kursla beraber bu beceriler daha da arttı. Bunun dışında algılama ve dikkat konusunda da geliştiklerini gözlemleyebiliyorum. Çocukları sıkmadan ve strese sokmadan bunları başardığınız için ayrıca teşekkürler. Sevgiler,

Meltem Yılmaz / Haziran 2012

 

 

Okul Öncesi...
1. - 5. Sınıflar...
6. - 8. Sınıflar...
Beyin Gelişimi...
Metodoloji...
Kazandırdıkları...
Düşünceler...
Videolar...
Öğretmenler...
Materyaller...
İletişim...

 

© 2011 ARGES Mental Aritmetik. Bütün hakları saklıdır.