Biz...
Abaküs
Program
Metodoloji
SSS

 

Ana Sayfa | Bayilik | Eğitmenlik | İletişim

 

 

 

OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLAR için Eğitim Programı...

 

Haftada 1 gün 2 saatlik çalışmalar ile gerçekleştirilen dersler sonucunda çocuklar yukarıdaki tablo doğrultusunda Abaküs Mental Aritmetik eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

 

Yukarıdaki tablo doğrultusunda rakamları tanıyan çocuklar; bu rakamların abaküs üzerindeki izdüşümlerini öğrenmekte ve parmakları ile boncukları hareket ettirerek abaküs ile hem oyun hem eğlence hem de öğrenme sürecine başlamaktadırlar.

 

Başlangıç seviyesinde KG1 noktasından itibaren sürekli kontrol ve gözlemler (KG) ile öğrencinin bulunduğu düzey belirlenerek eğitim sürecine devam edilir. KG1 seviyesinde olmayan öğrenciler için ARGES MENTAL ARİTMETİK eğitim merkezinde veya öğrencinin evinde KG1 seviyesine kadar öğrenmesi/alması gereken bilgiler aktarılır.

 

Eğitimin başlaması ile birlikte bütün öğrencilere 3 ay içerisinde “TEMEL (Basic)” Abaküs Mental Aritmetik Eğitim bilgisi verilmiş olur. Bu noktadan sonra çocuklar gösterdikleri çaba ve performansa bağlı olarak çok daha hızlı gelişme göstermektedirler.

 

ARGES MENTAL ARİTMETİK eğitim sisteminde ailenin yeri büyük önem taşımaktadır. Ailenin çocuklarına karşı ilgi ve yaklaşımları ile iletişimleri eğitimin başarısını arttırmaktadır/pekiştirmektedir.

 

Okul Öncesi...
1. - 5. Sınıflar...
6. - 8. Sınıflar...
Beyin Gelişimi...
Metodoloji...
Kazandırdıkları...
Düşünceler...
Videolar...
Öğretmenler...
Materyaller...
İletişim...

 

© 2011 ARGES Mental Aritmetik. Bütün hakları saklıdır.